خبر خبر

بازسازی و بهسازی فضای برج مراقبت پرواز

فضای عملیاتی برج مراقبت پرواز فرودگاه سنندج بازسازی و بهسازی شد.

محسن سیف زاده مدیر فرودگاههای استان کردستان گفت: عملیات نصب سیستم سویچینگ، جمع آوری سقف و کف برج مراقبت پرواز ، اجرا و طراحی داخلی به متراژ70مترمربع با هزینه ای بالغ بر 500 میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور انجام شد.

سیف زاده افزود: هدف از انجام این طرح استانداردسازی فضای برج مراقبت پرواز و پیام‌های هوانوردی جهت نصب سیستم سوئیچینگ جدید و رکوردر و همچنین افزایش ضریب ایمنی واحدهای عملیاتی فرودگاه سنندج است.

سیف زاده با اشاره به اینکه جمع آوری سیستم قدیم در راستای بسترسازی برای نصب سیستم سوئچینگ در نیمه دوم سال 94 انجام شده است گفت : نصب و راه اندازی این سامانه توسط اداره کل ارتـباطات و ناوبری٬ کاهـش هزینه های اضافی وصرفه جویی اقتصادی و سودآوری برای شرکت فرودگاههای کشور را در پی داشته است.                                                                   
گفتنی است؛ سوئیچـینگ برج مراقبت، سامانه ای است که تمامی ارتباطات برج مراقبت پرواز اعم از رادیویی و تلفنی از طریق این سامانه برقرار می‌شود که ارتقای کیفیت مکالمات با خلبان، امنیت مبادلات پیام و دقت را به دنبال خواهد داشت و عملا در صورت عدم وجود این سامانه روند کنترل پرواز با مشکل روبروخواهدشد.                                 

سیف زاده با تاکید بر اهمیت ارتقای دستگاه های ناوبری و هوانوردی خاطرنشان کرد: این سیستم در مقایسه با سیستم قدیمی کاملا نرم افزاری و قابلیت استفاده از آن به صورت تمام لمسی است.

شایان ذکر است هزینه فوق صرفاً جهت جمع آوری و اجرای سقف و کف کاذب و طراحی داخلی بوده وهزینه سیستم سویچینگ و نصب آن بر عهده اداره کل ارتباطات و ناوبری بوده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد