خبر خبر

تشکیل جلسه عفاف و حجاب

بمناسبت هفته عفاف و حجاب جلسه ای باحضور جانشین ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان ،رئیس ستاد اقامه نماز استان،مدیر فرودگاه و اعضاء شورا،فرمانده یگان حفاظت و پلیس فرودگاه در سالن کنفرانس اینفرودگاه برگزار شد.

محسن سیف زاده مدیر فرودگاههای استان کردستان در این جلسه ضمن تشریح ضرورت پرداختن به موضوع حجاب و عفاف گفت: هر چند در این خصوص و در نیل به راهکارهای شفاف، ممکن و قابل اجرا در عرصه عفاف و حجاب تاخیر شده است، اما ضروری است با تشکیل جلسات مستمر و هدفمند و با رویکرد کاربردی به بحث و بررسی در این زمینه بپردازیم تا به قواعد عملی دست یابیم.

وی عنوان کرد: مساله عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نیست بلکه همچنان‌که خانوم ها موظفند در عفاف خود کوشا باشند به مردان نیز حفظ عفاف و برخورد مناسب در جامعه توصیه شده است.

سید بهاءالدین حسینی امام جماعت فرودگاه در این جلسه موضوع حجاب را امری ضروری دانست و تصریح کرد: حجاب بهترین ارزش برای انسان است و نگاه اسلام به زن همراه با حرمت و کرامت است، اظهار داشت: اسلام در بدو پیدایش، زنان را از اسارت فرهنگ جاهلی نجات داد و قدر و منزلت و شخصیت انسانی از دست رفتة آنان را در فرهنگ جاهلی مرد سالار احیا کرد.

جانشین ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به فلسفه حجاب افزود: هدف اصلی تشریع احکام در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ی تزکیه‌ی نفس و تقوا به دست می‎آید که در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد.

در این جلسه رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت:حجـاب و عفاف پدیده مذهبی - ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنـگی – اجتمـاعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم استد و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه واجتماع است.

بدیهی است که در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است

در پایان جلسه از فعالین امر به معروف و نهی از منکر و همچنین فعالین امر نماز با اهداء لوح تقدیر و تشکر بعمل آمد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد