خبر خبر

مراسم گرامیداشت هفته وحدت و جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)

بمناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) جشنی در فرودگاه سنندج با حضور مدیران، مسئولین واحدها و کارکنان برگزار شد.

محسن سیف زاده مدیر فرودگاههای استان کردستان در این مراسم ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر، به بیان معجزات پیامبر پرداخت و حد اعلای اعجاز قرآن را بیان اسوه حسنه و مکارم اخلاق دانست واظهار داشت: امروز جهان اسلام با مصیبت‌ها، فتنه‌ها و افراطی‌گری‌هایی از جمله فتنه گروه‌های تکفیری مواجه است که اگر بخواهیم راه برون رفت از همه مصیبت‌ها را داشته باشیم باید به اسلام برگردیم و چهره واقعی پیامبر اسلام را به جهان بشناسانیم. وی با بیان اینکه قرآن کریم پیامبر (ص) را به عنوان اسوه معرفی می‌کند، گفت: وجود آن حضرت مایه فخر مسلمانان، الگو و سرمشق است و باید تلاش کنیم سبک زندگی پیامبر(ص) را در خود پیاده کنیم.

حجت السلام والمسلمین سید بهاءالدین حسینی نژاد امام جماعت فرودگاه سنندج نیز در سخنانی به نقش پیامبر اکرم(ص) در پایه گذاری وحدت اشاره نمودند که باید مورد توجه قرار گیرد و اینکه قرآن کریم یکی از عمده‌ترین اهداف رسالت رسول اکرم را تالیف قلوب، اتحاد و همدلی به جای خصومت و دشمنی و درگیری  عنوان مینماید. وی گفت : همانطور که پیامبر اسلام(ص) در ابتدای بعثت خود خصومت‌های آن دوران را به محبت و برادری تبدیل کرد وظیفه ما مسلمانان نیز در همین راستا این است که در عصر جدید با الگوگرفتن از آن پیامبر بزرگ (ص) در شرایط دشوار روز، تفرقه و دشمنی ها را به مهرورزی و دوستی بدل سازیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد