خبر خبر

تعمیر و بازسازی خودرو پشتیبان(تانکر)

یک دستگاه خودرو پشتیبان(تانکر) فرودگاه سنندج با هماهنگی اداره‌کل ایمنی و آتش‌نشانی شرکت فرودگاه‌های کشور تعمیر و بازسازی شد.

محسن سیف زاده مدیر فرودگاههای استان کردستان گفت: به‌منظور افزایش ایمنی پروازها در فرودگاه سنندج و بروز رسانی و ساماندهی ادوات و تجهیزات به‌ویژه در حوزه امداد و اطفاء، تعمیرات خودروهای ایمنی زمینی در اولویت امور این فرودگاه قرار گرفت. وی گفت: بازسازی این خودروی پشتیبان 1میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در برداشته که از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور تامین شده است.

مدیر فرودگاه سنندج اظهار داشت: پیش از بازسازی خودروی پشتیبان(تانکر)٬ سیستم آتش‌نشانی خودرو دستی بود که این مساله باعث اتلاف وقت می‌شد اما با بازسازی این خودرو٬ سیستم آتش نشانی از دستی به برقی تبدیل شد. وی ادامه داد: در این راستا تبدیل مخزن گالوانیزه به استیل،بالا بردن ظرفیت مخزن آب از 14000 به 16000، هوزریل برقی(قبلاً هوزریل دستی بود)، بروز رسانی کل سیستم لوله‌کشی، نصب نشانگر میزان سطح آب داخل تانکر بر روی بدنه ، سرویس پمپ و پرایمر،اصلاح سیستم انتقال قدرت از گیربکس به پمپ خودرو توسط گیربکس سه دنده، تعویض و نصب چهار عدد میل گاردان جدید و استاندارد  و ...صورت گرفته که از مزایای آن محسوب می‌شود. سیف‌زاده افزود: فرودگاه سنندج دارای دو دستگاه کفساز، دو دستگاه تانکر پشتیبان و یک دستگاه خودروی سوزوکی ویتارا جهت مارشالری بوده و دارای کتگوری شش است.

گفتنی است؛ استخر ایمنی‌زمینی فرودگاه سنندج از ظرفیت 130 هزار لیتر برخوردار است و همزمان می‌توان از چهار خروجی توسط کلکتور و یک علم دوش جهت شارژ ماشین‌ها با سرعت بسیار بالا از آن استفاده کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد