خبر خبر

جلسه با آژانس هاي هواپيمايي

با عنایت به افزایش پروازهای داخلی فرودگاه سنندج جلسه ای بمنظور توسعه و گسترش امور پروازی با حضور مدیریت فرودگاههای استان کردستان و کلیه دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری استان در سالن کنفرانس فرودگاه برگزار گردید.

محسن سیف زاده مدیر فرودگاههای استان کردستان در این جلسه ضمن تشریح اقدامات و هزینه های انجام شده در خصوص زیر ساخت های و استعدادهای بالقوه فرودگاه از مسئولین دفاتر درخواست نمود پروازهای خود را از مبداء فرودگاه سنندج به استان های دیگر و یا کشورهای حوزه خلیج فارس برنامه ریزی نمایند که این امر در صورت تحقق توسعه استان،اشتغال زایی،رونق اقتصادی و فرودگاهی را در پی خواهد داشت. مدیر فرودگاه سنندج گفت: تمام پتانسیل ها از منابع داخلی شرکت فرودگاه ها هزینه شده اما نبود انجمن صنفی آژانس های هواپیمایی بخش خصوصی در استان ها و فعال نبودن آنها،میتوان به عنوان مهمترین مشکلات این حوزه برشمرد.

سیف زاده فرودگاه  رامحور توسعه استان دانست و اظهار کرد: آژانس های هواپیمایی باید به صورت تخصصی وارد این مقوله شده و متقاضیان برای پرواز به نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور براساس آمار مشخص و اعتماد آژانس ها با همدیگر صورت بگیرد.  وی افزود باید همانند سایر استان ها مسیرها و تقاضای مسیر توسط این آژانس ها شناسایی شده تا براساس یک آمار منطقی به آن استناد کرده و پرواز ها را در استان برقرار کنیم. برهمین اساس باید تلاش کنیم تا فرودگاه سنندج را از حالت بن بست خارج کرده و فرودگاه پویا و فعالی داشته باشیم.

در پایان جلسه ضمن بحث و تبادل نظر مشکلات دفاتر خدمات مسافرت های هوایی نیز مطرح و راهکارهای مناسب جهت کاهش مشکلات ارائه گردید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد