خبر خبر

پروژه احداث فرودگاه سقز در مسیر تصمیمات بزرگ

مدیر فرودگاه سنندج گفت: مراحل احداث فرودگاه سقز حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بنا به خواسته استاندار کردستان باید برای بهره‌برداری از این فرودگاه تصمیمات جدی گرفته شود. فرودگاه سقز علاوه بر ساکنان حوالی سقز، به ساکنان جنوبی استان آذربایجان غربی نیز خدمات فرودگاهی ارایه خواهد کرد.

محسن سیف‌زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: فرودگاه سقز در زمینی به مساحت 130 هکتار در حال ساخت است و برای بهره‌برداری از آن به حدود 70 هکتار زمین دیگر هم نیاز است. اکنون این فرودگاه حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه اکنون لایه نخست باند این فرودگاه به طول 1200 متر ریخته شده اما ابنیه و حصارکشی آن انجام نشده است، ادامه داد: اراضی این فرودگاه در سال 1375 به تملک وزارت راه و ترابری وقت درآمده است. بنابراین، برای پیشرفت این پروژه، نخست این فرودگاه باید به مالکیت شرکت فرودگاه‌ها درآید سپس با تامین منابع مالی آن را آماده بهره‌برداری کنند.

سیف‌زاده توضیح داد: از یک سو، سقز دومین شهر پرجمعیت استان کردستان است که با 8 شهر اطراف خود تنها حدود 70 کیلومتر فاصله دارد و از سوی دیگر، سقز درحال تبدیل شدن به منطقه آزاد است. بنابراین، پیش‌بینی می‌شود فرودگاه سقز علاوه بر سقزی‌ها به اهالی شهرهای اطراف سقز و شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی خدمات ارایه دهد. در حقیقت پیش‌بینی می‌شود بهره‌برداری از این فرودگاه احتمالا صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی یادآور شد: در روزهاي آينده، با حضور مقالات استانی و یکی از اعضای هيات مديره شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در محل فرودگاه سقز تصميمات لازم در این خصوص گرفته مي‌شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد