خبر خبر

هواپیمای فلایت چک عملکرد سیستم های ناوبری فرودگاه را تایید کرد

به گزارش روابط عمومی فرودگاه سنندج: هواپیمای فلایت چک متعلق به شرکت فرودگا ها و ناوبری هوایی ایران به فرودگاه سنندج وارد شد و عملیات تست خود را در این فرودگاه از روز پنج شنبه آغاز و در روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه به اتمام رساند.

روز قبل از شروع به کار عملیات هواپیمای فلایت چک به پیشنهاد مدیر فرودگاه و عوامل پروازی جلسه هماهنگی مشترکی از جمله گروه پروازی فلایت چک و عوامل عملیاتی ارتباطات و ناوبری و مراقبت پرواز وبا حضور سایرمسئولین فرودگاهی, به منظور بهبودروند کار و بالا رفتن دقت و کیفیت انجام عملیات پروازی برگزار گردید.

طبق تصمیمات اخذ شده و هماهنگی های به عمل آمده در این نشست و تعیین روزآغاز عملیات  فلایت چک واحد ارتباطات و ناوبری موظف گردید که اقدامات لازم جهت مهیا کردن شرایط بازرسی پروازی را به انجام رساند ازجمله این اقدامات  انجام گراند چک سیستمهای ناوبری VOR/DME و ILS  بود که فرم ها و نتایج لازم تهیه شد . از دیگر اقدامات شایان ذکر، تشکیل جلسه هماهنگی در واحد ارتباطات و ناوبری و تقسیم وظایف و بررسی پارامترهای دستگاهها و تنظیمات آنها  همچنین نسبت به نصب سیستمهای بیسیم خودرویی در سایتهای ناوبری برای ایجاد ارتباط مناسب عوامل پروازی با سایتهای ناوبری می توان اشاره کرد.

نهایتا در روز عملیات  فلایت چک با همکاری قابل تحسین عوامل عملیاتی فرودگاه و عوامل پروازی تغییرات لازم بروی سیستمهای ناوبری انجام و صحت پخش سیستم های ناوبری این فرودگاه تایید شد. .

سیف زاده پس از پایان عملیات هواپیمای فلایت چک توضیح دادند: بنا به الزامات قانونی و فنی عملیات بازرسی پروازی از سیستمهای ناوبری می بایست به صورت مداوم در بازه های زمانی مشخص انجام پذیرد.که خوشبختانه امروز صحت و نحوه کارکرد این دستگاه ها در فرودگاه مورد تایید قرار گرفت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد