خبر خبر

برگزاري مانور دوسالانه طرح اضطراري
مانور دو سالانه طرح اضطراری فرودگاه سنندج با حضور دستگاههای امدادرسان از جمله سازمان آتش نشانی ، جمعیت هلال احمر استان، راهداری و حمل و نقل جاده ای، مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی با مدیریت یکپارچه فرودگاه سنندج با حضور ارزیابان کل ستادی برگزار شد.

مانور مذکور  با حضور فرشید گلیج  مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار شد و مورد ارزیابی کارشناسان ادارات کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما ،حراست و امنیت فرودگاهی وکنترل ترافیک هوایی قرار گرفت.

مدیرفرودگاه سنندج در حاشیه برگزاری مانور گفت: این مانور طبق سناریو از پیش تعیین شده برپا شد که در آن یک فروند هواپیمای فوکر100 با شماره پرواز HE225 به علت نقص فنی در سیستم هیدرولیک به هنگام لندینگ  دچار مشکل شده و این امر باعث خروج هواپیما از باند و استریپ می شود و هواپیمادچار آتش سوزی و آسیب جدی و می گردد.

سیف زاده گفت: این مانوربه گونه طراحی شده که محل وقوع حادثه سخت ترین و دشوار ترین  محل جهت اجرای عملیات امداد  ونجات در فرودگاه می باشد تا در صورت مواجهه با شرایط واقعی تیم های امداد و نجات  عملکرد بهتری داشته باشد و با هماهنگی مناسب بین دستگاه های امدادرسان سریع ترین هماهنگی ،ارتباط و واکنش را داشته باشند در این مانور پس از خروج  فرضی یک فروند هواپیما از انتهای باند 19،یگان های انتظامی و امنیتی با تشکیل حلقه امنیتی وارد عمل شدند و پس از ان تیم های آتش نشانی به سرعت وارد عمل شده و آتش را اطفا و کنترل کردند و پس از آن آمبولانس های مرکز حوادث و فوریت های پزشکی و جمعیت هلال احمر بموقع در صحنه حادثه حاضر شده و مجروحان را به بیمارستان منتقل کردند..
سیف زاده افزود: پس از تماس با مرکز فرماندهی 125 به سرعت  خودروهای آتش نشان از ایستگاه های مجاور به منطقه اعزام شدند و آتش توسط تیم های آتش نشانی به سرعت اطفا شد.
وی ادامه داد: در این حادثه فرضی از 45نفر سرنشین هواپیما 35 نفر مصدوم و2 نفر فوت شدند پس از عملیات اطفای حریق، جستجو و عملیات اورژانسی به بیمارستان های شهر سنندج منتقل شدند. پس از پایان این مانور با حضور مسئولان دستگاه های مربوطه در نشست ستاد بحران نقاط قوت و ضعف اجرای مانور بررسی شد.

مانور طرح اضطراری فرودگاه ها برابر ابلاغ و دستور العمل سازمان هواپیمایی کشوری هر دو سال یکبار در تمام فرودگاه های کشور برگزار می شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد