خبر خبر

نماينده مردم سنندج در مجلس: خريد فلايت چک تخلف نبوده و در راستاي منافع ملي بوده است
نماينده مردم سنندج با اذعان بر اين که در خريد هواپيماي فلايت‌چک تخلفي صورت نگرفته و اين قرارداد در راستاي منافع ملي بودهاست، گفت: هواپيماي فلايت‌‌چک جزو نيازهاي بسيار مهم در صنعت هوايي کشور بود که ‌بايد درزمان تحريم خريداري مي‌شد.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به نقل از  تين نيوز، سید احسن علوی با بیان اینکه خرید هواپیمای فلایتچک در زمان تحریم نیاز و ضرورت اصلی کشور در صنعت هوایی بودهاست، عنوان کرد: اینکه این هواپیما در زمان تحریم به صورت واسطهای خریداری شده باشد، نمیتواند علیه منافع ملی باشد چرا که در آن برهه از زمان ناگزیر به خرید برخی از تجهیزات بودیم.

وي در ادامه افزود: اجاره این هواپیما از سایر کشورها میتوانست هزینه سنگین و سرسامآوری را به دنبال داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این مسئله که بسیاری از تجهیزات در زمان تحریم ناگزیر به روشهای دیگری مانند واسطهگری خریداری شد، گفت: این موضوع بدان معنا نیست که مجدد در زمان تحریم دست به چنین اقداماتی زده نشود.

علوی با اشاره به اینکه طبیعتا خرید برخی از تجهیزات در زمان تحریم گرانتر تمام میشد، این نقیصه را از مخاطرات تحریم دانست و بر عملکرد برخی رسانهها انتقاداتی را وارد ساخت و افزود: در آن زمان ناگریز از خرید بودیم . 

وي در خصوص دامن زدن برخی از رسانهها به این موضوعات عنوان کرد: این موضوع نیازمند آن است تا  مسئولانی که در جریان روند خریدها هستند، با شفافیت این موارد را به مردم توضیح بدهند.

 

علوی ضمن تأکید بر اینکه اجاره این هواپیما هزینه بسیاری سنگینی را به دوش کشور میانداخت، گفت: خرید فلایتچک به اعتقاد من،  تخلف نبود و جزو موارد بسیاری مهمی بود که بایست در زمان تحریم خریداری میشد.

این نماینده مجلس خرید فلایت چک را به سود منافع ملی دانست و ابراز کرد: اینکه برای اجاره این هواپیما به سایر کشورها پول پرداخت میکردیم؛ منطقی نبود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد